Forumdieta.pl na Facebook

Brak witamin w organiźmie

Brak witamin w organiźmie

Postautor: madllene » 26 lip 2014, 12:29

Witam wszystkich zwolenników diety. Od pewnego czasu mam problemy zdrowtone, któe są wynikiem diety. Nie odżywiałem się zdrowo, jadałem głównie w KFC albo z jakiś budek, jestem z zawodu Taksówkarzem, więc na domowe obiadki nie było jak zjeżdzać. To jadłem jak mi się podobało, nudziło mi się, to jadłem przekąski, tak doprowadziło to do tego, że mam prawie 9 kilogramów nadwagi i problemy. Czuje się strasznie osłabiony, nie mam sił nawet prowadzić, a przecież woże ludzi, jest to odpowiedzialna praca jak by nie patrząc. Reasumując czuje się osłabiony i bez sił. W dodatku zauważyłem, że włosy stały się łamliwe i paznokcie takie jak by też, kruche. Mam 45 lat, więc stary jeszcze nie jestem. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakiej witaminy mi brakuje i co jeść, żeby czuć się lepiej?

Z góry dziękuje.
madllene

Re: Brak witamin w organiźmie

Postautor: zaistna » 28 lip 2014, 13:14

Witaj. Z tego co piszesz, wydaje mi się, że Twoje objawy mogą świadczyć o niedoborze białka. Sama znam problem z autopsji, nim przeszłam na dietę to miałam różne problemu z wyniku tego co jadłam a jadłam fatalnie.... jeżeli chodzi o Twój problem, to tutaj możesz sprwadzić to dokładnie http://www.ukladu-pokarmowego.objawy.ne ... ia%C5%82ka - wydaje mis się że kluczem będzie aktywnosć fizyczna i dieta bogata w białko. Najbardziej jest to pochodzenia zwierzecego, najbardziej polecam ci też ryby i drób, coś wspaniałego jeżeli chodzi o bogactwo tej witaminy ;) heh jedź nad nasze Polskie morze w tym roku to ryb się najesz ile bd chciał, świeżutkich ;) a tak na poważnie to serio, produkty pochodzenia zwierzącego są najlepsze
zaistna

Postautor: IwonaSz » 05 wrz 2014, 17:40

problemy wyżej opisane są wynikiem złej kompozycji składników posiłków. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że są one wynikiem niedoboru np białka. najlepiej zacząć od tego aby każdy posiłek wyglądał tak: należy wyobrazić sobie talerz i to co jemy rozłożyć na składniki, 1/4 talerza białko, 1/4 talerza węglowodany, 1/2 warzywa. Najlepiej popijać wodę niegazowaną mineralną. Owoc jeden dziennie/ ew garść owoców mniejszych.
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk

Postautor: KasiaPedantka » 11 wrz 2014, 11:37

Większość diet, z jakim możemy się dziś zetknąć to w większości diety eliminacyjne. Zmuszają nas do pewnych ograniczeń. A przecież nasz organizm potrzebuje pełnego kompletu witamin, minerałów, mikro i makroelementów do prawidłowego funkcjonowania. Ja stawiam na umiar, ale dodam, że wyjątkowo korzystną dla naszego zdrowia jest dieta śródziemnomorska. Są i kolorowe warzywa i owoce, ryby, oleje, orzechy. Mniej nabiału i mięsa - dużo lepsze samopoczucie. Dieta jest lekkostrawna. Nasza cera promienieje, młodniejemy:))
KasiaPedantka

Postautor: dietaBozena » 01 mar 2016, 16:53

Dobra dieta to dobrze zbilansowana dieta.
Generalnie - im bardziej urozmaicona tym mniejsze ryzyko niedoborów.
Praca taksówkarza niesie za sobą sporo obciążeń dla organizmu - nieprzespane noce, pozycja siedząca, nieustanna koncentracja. Dobrze więc, jeśli "paliwo", którego sobie dostarczasz jest wartościowe. Po pierwsze, nie można stwierdzić, że potrzebne ci jest białko. Owszem, ale tak samo potrzebujesz węglowodanów i tłuszczy - wszystko w odpowiednich proporcjach.
Staraj się nie jadać w przypadkowych miejscach, również na mieście można zjeść i dobrze i tanio.
Możesz również pakować sobie domowe jedzenie do pojemników albo przygotować sobie kanapki bogate w sałatę, paprykę, pomidory ......
Warzywa i owoce są niezmiernie ważne. Powinieneś je spożywać w każdym posiłku i podjadać w wolnym czasie.
Pamiętaj też o prawidłowym nawodnieniu, ale nie pij kawy, herbaty - bo te wypłukują składniki mineralne.

Powodzenia!
Zapraszam na moją stronę http://www.dieta-4u.pl/ gdzie poznasz ciekawe przepisy na zdrowe posiłki
dietaBozena

Postautor: piotr090980 » 23 maja 2016, 16:22

jedzenie sumplementów czasami pomaga w niedoborze witamin.
piotr090980

Postautor: MarzenkaH » 16 cze 2016, 13:23

Od jakiegoś czasu zaczęłam się zdrowiej odżywiać. Zamieniłam popularne produkty na zdrowsze jednak warzyw i owoców w mojej diecie jest stanowczo za mało. Teraz trochę się to zmienia, bo sezon na warzywa i owoce w pełni....
MarzenkaH

Postautor: nieatrakcyjna » 19 sie 2016, 14:00

Musisz zmienić styl żywienia. Najlepiej udać się do dietetyka on ulozy Ci plan :)
Awatar użytkownika
nieatrakcyjna

Postautor: ontagon » 09 wrz 2016, 12:57

Porady dietetyka w tym przypadku są podstawą!
ontagon

Postautor: Malwina » 26 paź 2016, 16:03

Też mam brak witamin, gdyż mam białe plamy na paznokciach.
Malwina

Wróć do WYBÓR DIETY