Forumdieta.pl na Facebook

Dieta dla dwojga

Dieta dla dwojga

Postautor: Paula914 » 21 lut 2013, 12:35

Pary powinny się wspierać w życiu zarówno prywatnym, jak i też zawodowym. Jeśli zamierzasz zadbać o swą sylwetkę nakłoń też do tego swego partnera. Wiadomym jest, iż trudno dbać o dietę, gdy w lodówce znajdują się różnego rodzaju smakołyki, przekąski. W momencie, gdy oboje zmienicie harmonogram żywieniowy, tego typu problem zniknie.

Podejmując się stosowania diety dla dwojga należy pamiętać przede wszystkim o kilku ważnych kwestiach:

*regularne jedzenie 4-5 posiłków w ciągu dnia, to podstawa każdej diety. Odstępy pomiędzy poszczególnymi posiłkami nie powinny być dłuższe aniżeli 3-4 godziny.
*podczas stosowania diety dobrze jest unormować wielkość porcji. Dzięki temu mamy możliwość uregulowania naszego metabolizmu.
*starajmy się tak układać jadłospis, by najbardziej kaloryczne danie serwowane było na obiad, następnie, w kolejności malejącej pod względem ilości kalorii, śniadanie, kolacja, podwieczorek i drugie śniadanie.
*zarówno partner, jaki i partnerka musi wyeliminować podjadanie między posiłkami. Pod żadnym pozorem nie można jeść słodyczy i słonych przekąsek.
*w diecie przez nas zalecanej należy wykorzystywać dużą ilość błonnika pokarmowego, jego najlepszym źródłem są produkty zbożowe, warzywa i owoce.
*z codziennego jadłospisu wyklucz sól kuchenną.
*pary stosujące dietę powinny wybierać najczęściej dania mięsne, które są przygotowywane z jak najmniejszą ilością tłuszczu.
*do jadłospisu tygodniowego należy włączyć ryby. Są one najlepszym źródłem witaminy D i kwasów omega-3.
*układając harmonogramy żywieniowe pamiętać również należy o tym, by je urozmaicać. Wykorzystujmy nie tylko ziemniaki, ale też i kasze, makarony. Dobrze jest też pamiętać o sałatkach i surówkach.
Awatar użytkownika
Paula914

Re: Dieta dla dwojga

Postautor: madziulka34 » 22 lut 2013, 13:44

Świetny patent dla par ale ja ukrywam swoją dietę przed swoim chłopakiem bo on uważa, że nie potrzebna mi jest żadna dieta.
Awatar użytkownika
madziulka34

Postautor: AnjaD » 03 mar 2013, 13:52

Ach, Ci mężczyźni. My chcemy ładnie wyglądać a oni tego nie doceniają :D
Znalazłam przykładowe śniadanie dla dwojga - spróbuj go tym przekonać :)
Śniadanie dla niego: kromka chleba pełnoziarnistego, jajko gotowane, pół ogórka, szczypiorek, pół łyżeczki majonezu, zielona herbata
Śniadanie dla niej: 2 kromki chleba pełnoziarnistego, kilka liści sałaty, zielona herbata
I daj znać czy był zadowolony :)
Awatar użytkownika
AnjaD

Postautor: mala » 05 mar 2013, 22:41

szczerze mówiąc nie podoba mi sie śniadanie ani dla niego ani dla niej- jakoś nie pasuje mi to do diety
Awatar użytkownika
mala

Postautor: Paula914 » 06 mar 2013, 18:46

mala pisze:szczerze mówiąc nie podoba mi sie śniadanie ani dla niego ani dla niej- jakoś nie pasuje mi to do diety

A można wiedzieć dlaczego nie pasuje Ci to do diety? Przecież produkty są dietetyczne.
Awatar użytkownika
Paula914

Postautor: mala » 06 mar 2013, 20:44

od śniadania dla Pana odjęłabym majonez :D

a u Pani nie widze białka- są węglowodany, warzywa a białko??? radziłabym dla niej zrezygnować z jednej kromki na korzyść czegoś z białkiem

ale to tylko moja osobista uwaga ;)
Awatar użytkownika
mala

Postautor: Paula914 » 12 mar 2013, 17:06

W takim razie trochę zmodyfikujemy ten jadłospis. Dorzucimy może jakiś serek wiejski, który zawiera białko.
Awatar użytkownika
Paula914

Postautor: WOMAN IN BLACK » 25 mar 2013, 10:28

Dieta na ogół kojarzy się ludziom z odchudzaniem a to przecież sposób żywienia więc odpowiednia dieta powinna trwać cały czas a nie być chwilową zmianą. Fajnie by było mądre zasady zebrać do kupy i wprowadzić w życie, by był to sposób na życie dla każdego członka rodziny i nie było problemów z przygotowywaniem posiłków, ze dla mnie to inne a dla innych inne. W przypadku tych, którzy mają coś zrzucić wystarczyłoby tylko minimalnie zmniejszyć każdy z posiłków i by była gitara- dlaczego więc w życiu nie jest to takie proste- bo ludzie nie są logiczni? bo lubimy jeść niezdrowo? bo jesteśmy mamy złe nawyki i trudno je zmienić?? chyba wszystkiego po trochu...
małymi kroczkami do wielkiego sukcesu!
Awatar użytkownika
WOMAN IN BLACK
Moderatorzy globalni
Moderatorzy globalni

Postautor: AdamSz » 30 mar 2013, 18:22

WOMAN IN BLACK pisze:Dieta na ogół kojarzy się ludziom z odchudzaniem a to przecież sposób żywienia więc odpowiednia dieta powinna trwać cały czas a nie być chwilową zmianą. Fajnie by było mądre zasady zebrać do kupy i wprowadzić w życie, by był to sposób na życie dla każdego członka rodziny i nie było problemów z przygotowywaniem posiłków, ze dla mnie to inne a dla innych inne. W przypadku tych, którzy mają coś zrzucić wystarczyłoby tylko minimalnie zmniejszyć każdy z posiłków i by była gitara- dlaczego więc w życiu nie jest to takie proste- bo ludzie nie są logiczni? bo lubimy jeść niezdrowo? bo jesteśmy mamy złe nawyki i trudno je zmienić?? chyba wszystkiego po trochu...

Świetny pomysł, ale nie lada wyzwaniem jest zmobilizować wszystkich w rodzinie do trzymania odpowiednich nawyków żywieniowych.
Awatar użytkownika
AdamSz

Postautor: WOMAN IN BLACK » 30 mar 2013, 22:57

Ano właśnie nie lada... ale trzeba próbować bo jak z góry założymy że nie warto to na pewno się nie uda, ale każdy, nawet drobny ruch w kierunku zdrowego odżywiania to plus dla zdrowia.
małymi kroczkami do wielkiego sukcesu!
Awatar użytkownika
WOMAN IN BLACK
Moderatorzy globalni
Moderatorzy globalni

Następna

Wróć do POPULARNE DIETY