Forumdieta.pl na Facebook

Suplement diety zielona kawa dobry czy nie?

Suplement diety zielona kawa dobry czy nie?

Postautor: calineczka » 19 lut 2015, 19:31

Jak w/w czy ktoś próbował zielonej kawy max? Czytałam że podobno zmniejsza łaknienie i przyspiesza metabolizm.
Czy ktoś próbował?
calineczka

Re: Suplement diety zielona kawa dobry czy nie?

Postautor: bellabiee » 19 lut 2015, 19:52

Zależy od podejścia. Musisz zdawać sobie sprawę, że tego typu tabletki dobrze współgrają z dietą i ćwiczeniami. Na samych tabletkach daleko nie zajedziesz, mnie osobiście dodają energii z rana i czuję się pobudzona.
bellabiee

Postautor: IwonaSz » 10 mar 2015, 21:27

zieloną kawę można potraktować jedynie jako środek wspomagający. Nie znam efektów jego działania pod względem medycznym. Ale jeśli znaleźlibyśmy badania odnoszące się do jego skuteczności to zapewne tabletki będą stosowane łącznie z dietą i ćwiczeniami.
składnik tego suplementu - kofeina - owszem zwiększa przemianę materii, ale nie jest to aż tak spektakularny efekt jakiego ktoś mógłby oczekiwać. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że nie każdy toleruje kofeinę i występuje ona nie tylko w kawie.
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk

Postautor: KasiaPOZ » 13 lis 2015, 13:55

Szczerze, to ja u siebie nie zauważyłam jakoś zmniejszonego łaknienia po zielonej kawie, ale słyszałam, że u których naprawdę działa. Chyba jednak kwestia wysoce indywidualna. :)
KasiaPOZ

Postautor: ewelka » 18 lis 2015, 23:33

Zielona kawa ma właściwości, które pomagają przyspieszyć metabolizm - jest to kwas chlorogenowy o którym dużo w sieci jest napisane, warto sobie doczytać w tym temacie ;) Ja stosuję i na pewno jest lepsza niż zwykła mała czarna.
ewelka

Wróć do POPULARNE DIETY