Forumdieta.pl na Facebook

Suplementy a zdrowie

Re: Suplementy a zdrowie

Postautor: mala » 22 lut 2013, 21:08

nawet te naturalne działają różnorako...
Awatar użytkownika
mala

Postautor: Hertia » 02 kwie 2013, 14:06

Mam takie pytanie czy suplementy same w sobie wystarcza by poprawić nasze zdrowie i uzupełnić ważne składniki pokarmowe. Czy trzeba do nich stosować również specjalną dietę by można było odczuć pozytywne zmiany w sobie.
Bo nie za bardzo wiem jaką role pełnią czy są dodatkiem do posiłku czy posiłek do nich?
Ludzie poszukują specjalnych sposobów i diety aby schudnąć lub polepszyć swoje zdrowie. Często wybierają krótką dietę zamiast zmienić styl własnego wygodnego życia.
Awatar użytkownika
Hertia

Postautor: mala » 02 kwie 2013, 18:46

Jak sama nazwa wskazuje suplement to dodatek, uzupełnienie i chyba nie tylko diety ale ogólnie sposobu życia, ponieważ suplementy są różne.
Awatar użytkownika
mala

Postautor: Hertia » 04 kwie 2013, 9:38

Czyli takie jakby witaminy tak? Do użytku codziennego są po tym jakieś pozytywne i odczuwalne efekty bo rozumiem że mają uzupełniać jakieś minerały i witaminy ogólnie tego czego nam brakuje w organizmie.

Jakie polecacie?
Ludzie poszukują specjalnych sposobów i diety aby schudnąć lub polepszyć swoje zdrowie. Często wybierają krótką dietę zamiast zmienić styl własnego wygodnego życia.
Awatar użytkownika
Hertia

Postautor: WOMAN IN BLACK » 04 kwie 2013, 20:17

ja nie jestem zwolennikiem suplementow, uważam że szkoda kasy na nie- lepiej zainwestować w ruch
małymi kroczkami do wielkiego sukcesu!
Awatar użytkownika
WOMAN IN BLACK
Moderatorzy globalni
Moderatorzy globalni

Postautor: Adam91 » 11 kwie 2013, 17:49

A to nie lepiej nie oszczędzać na zdrowiu niż późnej brać drogie leki podczas choroby. Chociaż masz racje suplementy to w dużej mierze pic na wodę żyliśmy bez nich jakiś czas wiec nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
Adam91

Postautor: Mrbean » 11 lut 2015, 14:06

Nie mogę się z wami zgodzić, uważam że same suplementy nic nie dają to fakt ale jeśli zainwestujesz w ruch + zmienisz nawyki żywieniowe. Suplement może bardzo ci pomoc np. redukując łaknienie czy przyspieszając metabolizm.
Mrbean

Postautor: daniel » 12 lut 2015, 15:51

@mrbean ma rację - suplementów trzeba wiedzieć jak używać. co do ich naturalnych składników: jak dla mnie tylko takie suplementy mają sens. nie wiem czy ktoś miał styczność z Acai Original - to te jagody amazońskie. wszystko podane wprost - skład naturalny i wszystkie info potrzebne dostałem przez telefon. a sorry..w dzisiejszych czasach każda uczciwa firma jest na wagę złota bo na takich właśnie forach czytam regularnie, że ktoś oszukuje. ja z tymi paniami od Acai Original mam kontakt nawet do dziś! i wiem, że jak zamówię to mi kurier przywiezie do domu wszystko a nie zafunduje komuś wakacje na Jamajce.. tyle od starszego pana - pozdrawiam (i witam) wszystkich forumowiczów :-)
daniel

Postautor: calineczka » 17 lut 2015, 16:36

Podobno jagody godzin są bardzo dobre i zdrowe, na razie nie wiem sama nie próbowałam ale mają wiele substancji odżywczych :)
calineczka

Postautor: KamilZieba » 27 lut 2015, 13:05

Ja jestem zwolennikiem naturalnego żywienia, bez dodatku chemicznych odpowiedników. Jednak czasem, w niektórych przypadkach, jak np. sezon zimowy czy zbyt ograniczone stężenie substancji czynnej w pożywieniu, wymagają wsparcia. Tak jest choćby z suplementacją witaminy D, zwłaszcza zimą. W naszej strefie klimatycznej to szczególnie ważne. Warto wówczas posiłkować się tranem w kapsułkach bądź płynnym.
Inną kwestią jest niedobór selenu, tak ważnego pierwiastka śladowego.

Jest wiele takich przypadków, gdzie jedynie zdrowe odżywianie nie wystarczy. Pożywienie jest dziś często zubażane, poprzez chemiczne dodatki, procesy przetwórcze, które powodują znaczne straty zawartości witamin i składników mineralnych.

Pozdrawiam Kamil
KamilZieba

PoprzedniaNastępna

Wróć do SUPLEMENTY DIETY