Strona 1 z 1

(nie)winne owoce???

: 18 lut 2013, 18:19
autor: WOMAN IN BLACK
Owoce zawierają wiele witamin, składników mineralnych, wzmacniają organizm, pomagają oczyścić organizm z toksyn, wpływają na nasz wygląd, bo zdrowa skóra to piękna skóra. Niestety mogą również być zagrożeniem dla szczupłej sylwetki. Często się zdarza, że nie traktujemy ich jako posiłku i zajadamy się bez opamiętania, wiele razy mi się zdarzyło coś robić i sięgać w międzyczasie po np truskawki w zasadzie jadłam i tego nie odczuwałam bo myśli krążyły gdzieś indziej, a w efekcie x kcal więcej. Specjaliści od żywienia twierdzą, że wystarczająca dzienna porcja to ok 200-300g dziennie. Warto jeść owoce ze skórką, bo w niej znajduje się dużo cennego błonnika, zaś tuż pod skórką jest najwięcej witamin. Warto by były one włączone do zbilansowanych diet bo wtedy ich spożywanie nam sprzyja, gorzej zaś sprawa wygląda w monodietach, kiedy to katujemy się przez tydzień konkretnymi owocami, waga spada, ale po zakończeniu kuracji okazuje się, że nie szybko idzie w górę. Zresztą zawsze kiedy spożywamy jeden produkt przez dłuższy okres czasu to nie wpływa na nas korzystnie gdyż organizm potrzebuje różnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Co ważne owoce zaleca się jeść co najmniej 2 godziny przed lub po posiłku by nie zakłócać procesu trawienia. Ponadto większość owoców pobudza wydzielanie soków trawiennych dlatego nie zaleca się ich jedzenia na czczo bo chociaż dostarczą nam energii ze względu na zawartość cukrów, ale poziom cukru szybko się obniży i będziemy głodni, dlatego lepiej wybrać pełnowartościowy posiłek na śniadanie. Podczas diety należy też unikać picia soków ze względu na ich kaloryczność, lepszym wariantem będzie picie soków warzywnych, w których bardzo polecany dla odchudzających się jest sok pomidorowy.
Reasumując niezaprzeczalnie owoce są bardzo zdrowe i potrzebne, jednakże najwięcej ich cennego działania wpłynie na nas jeśli mądrze będziemy je spożywać w rozsądnych ilościach.

Re: (nie)winne owoce???

: 20 lut 2013, 14:36
autor: paolina1234
Dokładnie. W tym tekście mieści się cała prawda. Owoce są bardzo zdrowe ale zbyt duże ilości mogą źle wpływać na nasz organizm dlatego należy znać w nich umiar.

Re: (nie)winne owoce???

: 03 kwie 2013, 10:02
autor: Hertia
Tak właściwie to każdy środek w zbyt dużych ilościach jest szkodliwy i powoduje złe nawyki. W owocach najwięcej witamin nie ma środek ale mają właśnie ich skórki a lubimy obierać skórki i wyrzucać do kosza. :|

Re: (nie)winne owoce???

: 04 kwie 2013, 22:37
autor: mala
nie ściągamy skórki
bo powbijam pazurki ;)

trzeba jakos zmotywować ludzi do zdrowszego życia ;p

Re: (nie)winne owoce???

: 10 kwie 2013, 16:08
autor: Moonika
Lubie jeść jabłka ze skórką myję je i wpajam dzieciom żeby nie obierały skórki bo dla mnie ze skórką są lepsze i smaczniejsze.
Chociaż nie u wszystkich owoców toleruję skórki.