Strona 1 z 1

Dieta Gryczana

: 01 lut 2013, 16:06
autor: admin
Kasza gryczana to podstawowy składnik wielu metod odżywiania się, Jest ona zdrowa i bardzo odżywcza, powinno się ją jeść, co najmniej trzy razy w tygodniu. Stanowi świetne uzupełnienie wielu mięs oraz sosów, ale może być także składnikiem ułatwiającym nam odchudzanie.

Kiedy żadna dieta, którą przeprowadzaliśmy nie okazała się skuteczna, to być może z naszymi nadmiernymi kilogramami poradzi sobie dieta gryczana.

W zależności od tego, jakie chcemy uzyskać efekty, dieta gryczana może trwać albo siedem dni albo dwa tygodnie.

W zasadzie w tym czasie poza kaszą nie wolno nam spożywać żadnych innych produktów.

Dozwolone jest jeszcze picie dużych ilości wody niegazowanej oraz jedzenie do jednego litra chudej maślanki lub jogurtu naturalnego dziennie.

Kaszę możemy jeść w dowolnych ilościach, jest ona bardzo odżywcza i syta tak, więc nie powinniśmy chodzić głodni. Dieta gryczana przez taki krótki okres czasu pomoże nam schudnąć do kilku kilogramów. Kluczem do sukcesu jest także spożywanie kaszy przygotowywanej w określony sposób, nie wolno nam jej gotować w wodzie wystarczy ją namoczyć.

Tekst chroniony prawami autorskimi - nie wyrażam zgody na jego rozpowszechnianie na innych forach.

Re: Dieta Gryczana

: 01 lut 2013, 20:01
autor: mala
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej diecie, wydaje mi sie zbyt monotonna, a jeszcze fakt, że nie wolno jej gotowac budzi mega zdziwienie. Nasuwa sie tez pytanie czy stracone kg nie powrócą zbyt szybko po ponownym dostarczaniu "wszystkiego"? Nie jestem przekonana, choć zapewne kiedyś bym to wypróbowała :) W każdym razie może są zwolennicy tej diety... bo chętnie bym posłuchała wypowiedzi z relacjami jak po takich kuracjach bywa...

Re: Dieta Gryczana

: 09 kwie 2013, 17:51
autor: Msiolek
Bardzo monotonna dieta i czasochłonna która jest raczej stosowana przy zatruciach pokarmowych lub innych problemach w nagłych wypadkach po 7dniowej diecie trzeba chyba odczekać jakiś długi czas zanim znów się ja zastosuje.

Re: Dieta Gryczana

: 29 kwie 2013, 1:54
autor: admin
Dla osób zainteresowanych tematem Diety Gryczanej informuję, że zostały opublikowane dwa artykuły dotyczące Diety Gryczanej i kasz. Drugi artykuł zawiera kilka przepisów, które wzbogacą jadłospis osób stosujących tą dietę albo, które się do niej przymierzają.

Oba artykuły znajdują się pod poniższymi linkami:

http://artykuly.forumdieta.pl/pokaz,109 ... czana.html

i link do kilku przepisów przeznaczonych dla tej diety:

http://artykuly.forumdieta.pl/pokaz,110 ... zanej.html