Strona 1 z 2

Wady i zalety popularnych diet

: 31 paź 2012, 7:00
autor: admin
Możecie napisać o doświadczeniach bądź zgodnie z waszą wiedzą o konkretnej diecie

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 03 kwie 2013, 9:28
autor: Hertia
Każda dieta ma wady i zalety. Większość jest bardzo restrykcyjna i wymagają starannego trzymania się wymaganych porcji posiłków i wiedzy o zawartości składników w tych pokarmach. Do wad można też zaliczyć że nie przynoszą szybkiego efektu.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 08 kwie 2013, 15:11
autor: Msiolek
Wady to pewnie po zakończeniu diety powrót do wyjściowej wagi, efekt jo-jo, osłabienie ogólne organizmu bo spalaliśmy tłuszcz ale też potrzebne nam związki.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 09 kwie 2013, 22:04
autor: Hertia
Wadą popularnych diet jest to że trzeba je stosować i czekać długo na mizerne efekty które rzadko spełniają nasze cele odchudzania.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 18 cze 2013, 23:49
autor: mala
każdy podejmujacy diete powinien brac pod uwage wystąpienie skutków ubocznych o których sie dowiaduje z wynikajacych nieprawidłowości w funkcjonowaniu.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 19 cze 2013, 0:17
autor: Cherry_Lejdi
Wadą jest jednocześnie zaletą, bo diety sugerują, że zrobimy coś w krótkim czasie i są osoby gotowe do krótkich wyrzeczeń. To jednak wymaga zmiany trybu żywienia na lata. A dieta na 7, 21 czy 30 dni nie jest trwałym rozwiązaniem. Przynajmniej ja o tym nie słyszałam. To jednak kusi .

Nawet jeśli Ci się udało schudnąć szybko to Twoje stawy ( nie rybne :roll: ) nie są z tego szczęśliwe, jeśli zabrakło w tym planu zrzucania wagi.

O wielu skutkach radykalnych działań można dowiedzieć się później, o ile rozumie się swój organizm i dobrze odczytuje jego sygnały. Pamiętajcie nic radykalnego, i uparcie będę powtarzać nie róbcie nic z dnia na dzień. Tak jak sportowcy potrzebują rozgrzewki tak organizm wymaga przyzwyczajenia go do nastania właściwej ery odżywiania.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 19 cze 2013, 2:51
autor: WOMAN IN BLACK
otóż to zmiana nawyków zywieniowych i aktywności fizycznej da efekty, wolniej ale na stałe i tu uwaga- organizm potrzebuje ok 2lat treningu by wdrożyć zrewolucjonizowany system pracy

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 24 cze 2013, 14:09
autor: Paula914
WOMAN IN BLACK pisze:otóż to zmiana nawyków zywieniowych i aktywności fizycznej da efekty, wolniej ale na stałe i tu uwaga- organizm potrzebuje ok 2lat treningu by wdrożyć zrewolucjonizowany system pracy
Nie każdy ma ochotę czekać niestety dwa lata... Ludzie często przypominają sobie o diecie wtedy, kiedy "na gwałt" trzeba szczuplej wyglądać. Mam na myśli uroczystości rodzinne i inne.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 24 cze 2013, 19:55
autor: WOMAN IN BLACK
takich osób jest całe mnóstwo tylko hmmmm problem polega na tym, że po takiej szybkiej diecie będzie tego ciała więcej niestety, jest nawet powiedzenie- chcesz przytyć- przejdź na dietę- powiem więcej- jest nawet coś takiego jak otyłość wywołana odchudzaniem dlatego najrozsądniej jest robic tak jak powyżej napisane- przestawienie sie na zdrowsze i racjonalne odżywianie.

Re: Wady i zalety popularnych diet

: 27 cze 2013, 15:30
autor: pawciok
WOMAN IN BLACK pisze:takich osób jest całe mnóstwo tylko hmmmm problem polega na tym, że po takiej szybkiej diecie będzie tego ciała więcej niestety, jest nawet powiedzenie- chcesz przytyć- przejdź na dietę- powiem więcej- jest nawet coś takiego jak otyłość wywołana odchudzaniem dlatego najrozsądniej jest robic tak jak powyżej napisane- przestawienie sie na zdrowsze i racjonalne odżywianie.
Bardzo dobre myślenie, ale ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich ciała będzie jeszcze więcej. A nie ma nikogo, kto mógłby im to uświadomić.