Strona 1 z 3

skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 31 sty 2013, 10:51
autor: mala
Jak wiadomo jedni stosują bardziej drastyczne diety odchudzające inni mniej, jednak diety mogą powodować skutki uboczne, począwszy od wypadania włosów, łamania, paznokci, wysuszenia i braku elastyczności skóry, nieregularnego miesiączkowania u kobiet, ogólnego osłabienia do wszelakich zaburzeń, widocznych po diecie rozstępów, czy zwisaniu skóry. Czego jeszcze można się dorobić i jak unikać tych efektów ubocznych???
Szczerze powiem że sama jestem posiadaczką rozstępów, których niestety nie da się wyeliminować, wszelakie kremy nie zdawały rezultatu, skórę można jedynie uelastycznić stosując codziennie balsamy, czy kremy- i moim zdaniem nie ma znaczenia co to będzie za balsam, ważne by nawilżyć i troszkę pomasować. Wiem, że są kobiety, które po odchudzaniu borykają się z nadmiarem skóry- na prawdę im nie zazdroszczę- podobno do 30stki wszystko się ładnie wchłania a później mogą być z tym problemy, ale nie wiem czy to tylko plotka, czy jest to jakoś udowodnione, póki co u mnie pod tym względem jest ok ale chyba najwyższa pora by przestać eksperymentować i zająć się racjonalnym żywieniem, które doprowadzi do normalizacji wagi i jej utrzymania na stałe.
Śmiało możecie podzielić się swoimi doświadczeniami, bądź wiedzą by wpisać tu wszelkie przestrogi dla innych użytkowników odnośnie skutków ubocznych diet. Mile widziane również sposoby ich eliminacji, bądź zmniejszania.

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 21 lut 2013, 12:47
autor: AnjaD
Raz stosowałam taką dietę, po której moje włosy zaczęły obsesyjnie wypadać. Musiałam zacząć brać witaminy i znów zmienić żywienie aby wszystko wróciło do normy. Katastrofa..

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 09 kwie 2013, 14:01
autor: Tomek82
Najlepiej unikać takich diet z dużymi skutkami ubocznymi lub niepożądanymi. Jaką dietę stosowałaś że włosy ci zaczęły wypadać? Pamiętasz może nazwę.

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 09 kwie 2013, 20:26
autor: WOMAN IN BLACK
problem wypadania włosów to raczej częsty objaw po lub w trakcie odchudzania- zmniejszamy wartości odżywcze więc organizmowi zaczyna czegoś brakować.
Bardzo często problem też dotyczy kobiet po porodzie i w czasie karmienia- chyba nie trzeba tłumaczyc czemu ;)

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 10 kwie 2013, 15:41
autor: Moonika
To jak się odchudzamy wpływa na skutki uboczne rozstępy i wypadanie włosów znam z swojego doświadczenia i koleżanek. Nadmiar skóry ale to przy szybkim odchudzaniu słyszałam o tym ale nie widziałam tego wiec do 30 nie grozi nam to a po 30 już zaczynają się problemy ze skórą.

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 10 kwie 2013, 23:53
autor: WOMAN IN BLACK
Moonika pisze:To jak się odchudzamy wpływa na skutki uboczne rozstępy i wypadanie włosów znam z swojego doświadczenia i koleżanek. Nadmiar skóry ale to przy szybkim odchudzaniu słyszałam o tym ale nie widziałam tego wiec do 30 nie grozi nam to a po 30 już zaczynają się problemy ze skórą.
dlatego ja chce się doprowadzić do porządku przed 30 choć skora nie jest taka jak dawniej... ale jeśli codziennie wcieram balsam to jest znacznie lepiej, gorzej jak mi ie nie chce i sobie odpuszczę kilka dni ;/

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 11 kwie 2013, 17:54
autor: Adam91
Do czego to można się doprowadzić chcąc być ładniejszym;p nie uważacie czasami że są takie chude kobiety które potrafią się odchudzać do kości bo widzą się grubymi w lustrach.

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 11 kwie 2013, 18:57
autor: WOMAN IN BLACK
niestety kobiety tak mają- sama nie uważam sie za "potwora' ale nie lubie sobie robic zdjęć bo sie sobie nie podobam

i nawet jak ważyłam 50 kg miałam tak samo :P

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 11 kwie 2013, 21:20
autor: Msiolek
Takie lęki to poważny problem najlepiej z nimi walczyć pokonują je wiec mam taki pomysł zrób sobie zdjęcia i wstaw na forum a my Ci powiemy że jesteś ładna:)

Re: skutki uboczne diety i sposoby na nie

: 11 kwie 2013, 23:14
autor: WOMAN IN BLACK
hahahahhahahahahahhahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: