Dieta Atkinsa

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Dieta Atkinsa

Post autor: admin » 31 paź 2012, 5:05

Temat dla zwolenników Diety Atkinsa
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Atkinsa

Post autor: Natalia9568 » 24 lut 2014, 17:20

To dieta niskowęglowodanowa. Każdemu z nas od młodości wpaja się poglądy, że potrawy takie jak jajka na bekonie, steki, śmietanowe sosy, udziec z jagnięciny czy pasztet z wątróbek są po prostu niezdrowe i tuczące. Okazuje się jednak, że dieta Atkinsa opiera się na spożywaniu posiłków zawierających właśnie takie dania. Krótko mówiąc, zasada jest niezwykle prosta – „jedz tłuszcz, a zgubisz tłuszcz”. Sukces diety kryje się więc w formie, w jakiej te kalorie są przyjmowane. Program opiera się na spożywaniu jak największej ilości tłuszczy, które powinny być łączone z białkami oraz na unikaniu produktów zawierających proste i złożone cukry. Zgodnie z zapewnieniami twórcy diety, po pewnym czasie stosowania takiego programu żywieniowego, je się coraz mniej, dzięki czemu można osiągnąć doskonałe rezultaty w odchudzaniu.
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Atkinsa

Post autor: Natalia9568 » 24 lut 2014, 17:22

Dodaje również wady i zalety, a w przyszłości dodam jadłospis omawianej diety ;)
Zalety:
Osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy będą bardzo zadowolone z efektów diety. Już w pierwszym etapie kuracji szybko tracimy na wadze i to całkiem dużo. Na pewno będzie to skutkowało tym że nie będziemy chcieli przerwać programu jak to bywa często w innych rodzajach diet. Kolejnym plusem jest prostota jej przygotowania. Nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego i uciążliwego mierzenia kalorii czy ważenia posiłków. Dzięki wykluczeniu z naszego menu większej ilości węglowodanów nasz organizm będzie nastawiony na spalanie zmagazynowanego, zbędnego tłuszczu co przyczyni się do uczucia sytości. Nie będziemy mieli poczucia głodu. W trakcie trwania diety nie jesteśmy zmuszeni do wyrzeczeń, jemy przekąski oraz ulubione rzeczy. Program żywieniowy dr Atkinsa z pewnością będzie nam się kojarzył pozytywnie, niektórzy mówią że mają takie odczucie jakby nie byli na diecie!!. Osoby które korzystają z programu diety twierdzą że znacznie podniósł im się poziom energii.
Wady:
Pomimo licznych zalet dieta Atkinsa ma spore grono przeciwników którzy mają kilka zastrzeżeń do niej a także do rzeczy proponowanych przez nowojorskiego kardiologa. Zarzucają oni że stosowanie jej niesie ze sobą ryzyko różnych zdrowotnych powikłań jak np. miażdżyca, osteoporoza, zaburzenia pracy serca oraz choroby nerek. tosowanie kuracji Atkinsa powoduje także podwyższenie poziomu cholesterolu w naszej krwi choć doktor broni się tym iż jest to tylko chwilowy stan i ustępuje on później. Oprócz tego program żywieniowy nie pozwala na utrzymywanie długo zdobytej wagi. Trzeba się liczyć także z ryzykiem efektu jo-jo.

Przed podjęciem decyzji decydując się na Dietę Atkinsa musimy wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety.
ODPOWIEDZ