Dieta Atkinsa

Awatar użytkownika
Paula914
Posty: 77
Rejestracja: 08 sty 2013, 17:03

Dieta Atkinsa

Post autor: Paula914 » 21 lut 2013, 12:30

Mówiąc najprościej, główną zasadą omawianego tutaj programu żywieniowego jest spożywanie tłuszczu, gdyż pozwala to zgubić … właśnie tłuszcz zalegający w naszych ciałach. Jak to jest w ogóle możliwe? Doktor Atkins wysunął wniosek, że tłuszcze powinny stanowić 60% dziennej dawki kalorycznej. Jednocześnie, niezwykle istotne jest ograniczenie węglowodanów. Dzięki temu właśnie w naszym organizmie dochodzi do spalania zgromadzonego nadmiaru tłuszczu. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że stosowanie diety Atkinsa prowadzi do zmiany procesu przemiany materii i lekkie zakwaszenie krwi. Dzięki temu, znacząco zmniejsza się nasze uczucie łaknienia.


Oczywiście, plan Atkinsa wiąże się też z pewnymi restrykcjami. Przez okres czternastu dni musimy unikać warzyw zawierających skrobię, produktów zbożowych (w tym pieczywa), owoców, mleka i jogurtów. Najbardziej rygorystyczny jest pierwszy z trzech etapów diety. Ilość spożywanych węglowodanów powinniśmy ograniczyć do 20 gram dziennie. Z pewnością wynagrodzi nam to przyzwolenie na jedzenie dowolnych gatunków mięs, ryb i drobiu, a także owoców morza, jaj i pleśniowych serów. Po pierwszej, wprowadzającej fazie następuje etap drugi, kiedy do menu wprowadzamy coraz więcej węglowodanów (do 50 gram dziennie). Nasz jadłospis dopuszcza już większe ilości warzyw a także owoce jagodowe i orzechy. Kolejny etap nie jest już typową dietą, lecz stylem odżywiania, który można stosować przez resztę życia.
Awatar użytkownika
madziulka34
Posty: 50
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:33

Re: Dieta Atkinsa

Post autor: madziulka34 » 22 lut 2013, 13:46

Dziwna dieta szczerze mówiąc. Nigdy nie spotkałam się ze stwierdzeniem, że jeden tłuszcz może zastąpić drugi i przy tym jeszcze może pomóc nam schudnąć. Czy ktoś z obecnych stosował tę dietę?
Awatar użytkownika
Hertia
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2013, 10:01
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dieta Atkinsa

Post autor: Hertia » 03 kwie 2013, 9:21

Wysnuł wniosek czyli Dr Atkins nie jest pewny. Dieta jest dziwna bo żeby spalić tłuszcz trzeba zjeść tłuszcz?
Zwiększa trochę kwasowość krwi czyli organów wewnętrznych jak ktoś przeholuję tą dietę to może mu coś wysiąść i na pewno nie wyjdzie mu to na zdrowie.
Ludzie poszukują specjalnych sposobów i diety aby schudnąć lub polepszyć swoje zdrowie. Często wybierają krótką dietę zamiast zmienić styl własnego wygodnego życia.
Awatar użytkownika
Tomek82
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2013, 10:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dieta Atkinsa

Post autor: Tomek82 » 10 kwie 2013, 22:03

Pewni bardzo kontrowersyjna metoda która ma więcej przeciwników niż zwolenników. Logicznie nie ma to sensu chyba że tłuszcz który przyswajamy podczas tej diety jest inny niż ten który posiadamy, no i powoduje to jego wyparcie z organizmu.
ODPOWIEDZ