Dieta błonnikowa

Awatar użytkownika
AdamSz
Posty: 50
Rejestracja: 08 sty 2013, 17:02

Dieta błonnikowa

Post autor: AdamSz » 14 mar 2013, 18:00

Jakie są pozytywne skutki diety błonnikowej? Wiecie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
AnjaD
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:54

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: AnjaD » 15 mar 2013, 18:45

Jedząc duże ilości produktów zawierających błonnik wypełniamy żołądek jedzeniem które później nie jest całkowicie trawione i przyswajane prze organizm a tylko wydalane, dzięki temu organizm przyswaja tylko najważniejsze elementy i bardzo mało kalorii. Dzieje się tak dlatego iż błonnik pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości. Błonnik plus duża ilość płynów wspaniale zwalcza zaparcia. Dodatkowo błonnik pomaga obniżać ciśnienie krwi co jest szczególnie ważne w diecie ludzi chorych na nadciśnienie.
Awatar użytkownika
mala
Posty: 262
Rejestracja: 13 lis 2012, 19:49

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: mala » 01 kwie 2013, 20:43

ale czy to zdrowo tak oszukiwać organizm- przecież można nabawic się niedoborów...
Awatar użytkownika
Msiolek
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2013, 10:04
Lokalizacja: Polska

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: Msiolek » 09 kwie 2013, 17:37

Lepiej mieć nadmiar błonnika niż niedobór bo tu są przykre konsekwencje jak choroby jelita i miażdżycy. Nie opychamy się samym błonnikiem bo źródłem błonnika są owoce i warzywa wiec jest to dieta zdrowa.
Wszystko elegancko wymyka się spod kontroli
Awatar użytkownika
WOMAN IN BLACK
Moderatorzy globalni
Moderatorzy globalni
Posty: 453
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:49

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: WOMAN IN BLACK » 09 kwie 2013, 20:20

no nie wiem czy zdrowo by było jeść ciągle tylko owoce...
dobrze by to jedzenie również było zróżnicowane
małymi kroczkami do wielkiego sukcesu!
Awatar użytkownika
Hertia
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2013, 10:01
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: Hertia » 09 kwie 2013, 22:01

No można się znudzić macie takie odczucie jak zajadacie się jedną taką rzeczą np po prostu lubię batoniki i jedną marką potrafię nawet rok się zajadać a późnej mieć takie obrzydzenie na ich widok jak się nimi znudzę że jak widzę że ktoś jej spożywa to robi mi się nie dobrze od przełyku do żołądka.
Ludzie poszukują specjalnych sposobów i diety aby schudnąć lub polepszyć swoje zdrowie. Często wybierają krótką dietę zamiast zmienić styl własnego wygodnego życia.
Awatar użytkownika
Moonika
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2013, 9:15

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: Moonika » 10 kwie 2013, 15:54

Polecam tą dietę dzięki niej schudłam o parę kilogramów w 3tygodnie. Taka dieta nie jest zbyt dobra na dłuższy okres bo w końcu mimo dużej ilości płynów zaczynają się zaparcia.
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta błonnikowa

Post autor: Natalia9568 » 28 lut 2014, 17:52

Dieta oparta na błonniku cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, ponieważ wielu z nas ma już świadomość tego, w jaki sposób spożywane pokarmy wpływają na nasz organizm, a co za tym idzie, także na samo zdrowie. Dieta błonnikowa w dużej mierze zawdzięcza swoją globalną popularność ekspertom fitness oraz licznym dietetykom, którzy propagują dietę bogatą w błonnik, a zarazem o niskiej zawartości tłuszczu.
W diecie powinny być wykorzystywane wyłącznie produkty bogate w błonnik, które jednocześnie mają niski poziom tłuszczu. Sprawia to, że ich spożywanie idealnie wpisuje się w plan odchudzania. Zalecane jest spożywanie przynajmniej 25 g błonnika dziennie.

Źródłem błonnika są przede wszystkim owoce i warzywa, ale znajdziemy go również w pełnych ziarnach i orzechach. Do owoców mających wysoką zawartość błonnika zalicza się:

-jabłka,
-grejpfruty,
-banany,
-suszone owoce,
-gruszki,
-morele,
-truskawki,
-awokado,
-jagody.

Warzywa bogate w błonnik to:

-fasola,
-kapusta,
-marchew,
-kukurydza,
-groszek,
-szpinak,
-ziemniaki,
-szparagi,
-brokuły,
-pomidory,
-kalafior,
-ogórki,
-cebula,
-papryka,
-sałata.

Inne produkty bogate w błonnik to:

-otręby,
-owsianka,
-brązowy ryż,
-chleb pełnoziarnisty,
-makaron pełnoziarnisty.
ODPOWIEDZ