Dieta hollywoodzka

Awatar użytkownika
Paula914
Posty: 77
Rejestracja: 08 sty 2013, 17:03

Dieta hollywoodzka

Post autor: Paula914 » 16 mar 2013, 11:31

Jeżeli lubimy owoce i warzywa oraz marzymy o szybkich efektach stosowania określonego planu żywieniowego, powinniśmy zastanowić się nad dietą hollywoodzką, zwaną także amerykańską. Jest to opracowana przez doktora Johana Hempere’a dieta niskokaloryczna, wypromowana przez gwiazdy filmowe takie jak Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor.

Głównym warunkiem i sekretem diety jest jedzenie codziennie dwóch świeżych ananasów oraz picie dwóch litrów wody niegazowanej. Ważne jest także ograniczanie kalorii do 1200-1500. To od nas zależy, czy chcemy zmniejszać je stopniowo – co tydzień 200 kalorii, czy też od razu przestrzegać liczby docelowej.
Podstawą diety są świeże owoce i warzywa, chleb chrupki i razowy, a także świeże mięso i ryby, niskokaloryczne białe sery, jogurty naturalne, drożdże, kiełki. Produktami „zakazanymi” są jajka i mleko, cukry, tłuszcze zwierzęce, białe pieczywo, sól, kawa i alkohol.

W pierwszym tygodniu stosowania diety jemy tylko owoce, które powinny być świeże, mogą to być ananasy, maliny, brzoskwinie, śliwki, truskawki, wiśnie itd. Natomiast w drugim i trzecim tygodniu możemy wprowadzić warzywa, produkty zbożowe, chude mięso, chude sery, razowe lub chrupkie pieczywo i ryby.

Ważne jest również zachowanie odpowiednich odstępów między kolejnymi posiłkami. Przerwa między jedzeniem owoców powinna wynosić godzinę, zaś między owocami a mięsem, do kolejnego posiłku należy odczekać dwie godziny. Ponadto, powinnyśmy pamiętać o nie przejadaniu się i jedzeniu małych porcji potraw.

Głównym plusem diety hollywoodzkiej są szybko zauważalne efekty. Możemy schudnąć na niej nawet 6 kilogramów w przeciągu zaledwie 3 tygodni, przy czym program nie jest restrykcyjny, co powoduje łatwość jego stosowania. Warto jednak pamiętać, że opisana tutaj dieta ogranicza składniki odżywcze, co oznacza, że należy stosować ją ostrożnie, nie dłużej niż przez trzy - cztery tygodnie, a po osiągnięciu wymarzonej wagi, powinniśmy pamiętać o przejściu na program stabilizacyjny, aby uniknąć efektu jo-jo.
Awatar użytkownika
AnjaD
Posty: 59
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:54

Re: Dieta hollywoodzka

Post autor: AnjaD » 18 mar 2013, 13:24

Jeżeli gwiazdy hollywood ją stosują to myślę, że warto spróbować. A co inni forumowicze o tym myślą?
Awatar użytkownika
paolina1234
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:30

Re: Dieta hollywoodzka

Post autor: paolina1234 » 23 mar 2013, 12:44

Myślę, że warto:)
Oto typowe, tygodniowe menu diety Hollywoodzkiej (po upływie tygodnia stopniowo możesz wprowadzać pieczywo, warzywa i produkty skrobiowe, by przyzwyczaić swój organizm do bardziej zrównoważonej diety):
Dzień 1: ananas od rana do wieczora (jedna porcja co 2 godziny),
Dzień 2: papaja lub jabłka rano, ananas w południe, jabłka lub mango wieczorem,
Dzień 3: jabłka lub kiwi rano, ananas w południe, jabłka lub kiwi wieczorem,
Dzień 4: arbuz lub maliny,
Dzień 5: arbuz rano, morele w południe, czarne borówki lub czarne porzeczki wieczorem,
Dzień 6: suszone śliwki rano, ananas w południe, arbuz wieczorem,
Dzień 7: arbuz lub jabłka od rana do wieczora (jedna porcja co 2 godziny).
Awatar użytkownika
Tomek82
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2013, 10:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dieta hollywoodzka

Post autor: Tomek82 » 02 kwie 2013, 21:34

Ta hollywoodzka dieta nie jest zbyt ekscentryczna i kosztowna. Chodzi mi głównie o to że człowiek na samych owocach i warzywach może po tygodniu takiej diety zwariować. Wypromowana przez Marylin Monroe czy Elizabeth Taylor to w którym roku została opracowana ta metoda.
ODPOWIEDZ