siłownie zewnętrtzne

Awatar użytkownika
mala
Posty: 262
Rejestracja: 13 lis 2012, 19:49

siłownie zewnętrtzne

Post autor: mala » 22 kwie 2013, 22:19

Czy korzystacie z dobrodziejstw miast na świeżym powietrzu. Szczerze mówiąc ja nie widzę u siebie zbytniego ruchu na tych sprzętach- ludzie chyba wolą spędzać czas na siłkach zamiast ćwiczyć na świeżym powietrzu. A jakie są wasze obserwacje? czy spotykacie ludzi dbających o kondycję i sylwetkę na dworze?
Awatar użytkownika
mala
Posty: 262
Rejestracja: 13 lis 2012, 19:49

Re: siłownie zewnętrtzne

Post autor: mala » 22 kwie 2013, 22:51

oto kilka sprzetów firmy Herkules z Chrzanowa. Urządzenia znajdują się w kilku miejscach miasta i mogą być użytkowane bezpłatnie. Wyroby są oznaczone znakiem bezpieczeństwa!
Krzesełko do wyciskania masy ciała- wyciskanie
Obrazek

Obrazek

Funkcje: wzmocnienie mięśni rąk, mięśni obręczy barkowej, mięśni klatki piersiowej oraz grzbietu. Poprawienie ogólnej kondycji organizmu.

Instrukcja: Usiądź wygodnie na krzesełku, oprzyj się o oparcie, podnieś lekko nogi, aby stopy nie opierały sie o podłoże. Złącz oburącz dźwignię i wypychaj ja powoli do przodu, unosząc krzesełko w górę. Następnie powoli opuszczaj krzesełko do pozycji wyjściowej.

Uwaga: ćwiczenie należy wykonywać powoli, nie wolno puszczać uchwytów gwałtownie, tylko opuszczac je powoli aż do opadnięcia krzesełka do dolnego położenia. Odpowiednie dla każdego wieku. Dzieci poniżej 14 rż powinny ćwiczyć pod opieką osoby dorosłej.

wioślarz
Obrazek
Obrazek

Funkcje: wzmacnianie i budowa mięśni górnych i dolnych kończyn, mięśni klatki piersiowej i brzucha. ogólna poprawa kondycji

Instrukcja: Usiądź wygodnie na siodełku, wyciągnij nogi do przodu i oprzyj stopy o wspornik, pochyl się, złap za uchwyty i przyciągnij je rękoma do klatki piersiowej, następnie powoli powróć do pozycji wyjściowej naśladując wiosłowanie. pochyl się w przód w trakcie ściągania aby maksymalnie uaktywnić mięśnie brzucha.

Uwaga: niedozwolone jest gwałtowne puszczanie wioseł. Nie wolno wykonywac gwałtownych ruchów, nie wolno korzystac z urządzenia w innym celu niż ćwiczenie na siedząco. Nie wolno podchodzić w trakcie ćwiczeń zbyt blisko do urządzenia. Z urządzenia może jednocześnie korzystac jedna osoba na jednym krzesełku. Dzieci poniżej 14 rż mogą ćwiczyc tylko pod opieką osoby dorosłej.

Orbitrek eliptyczny
Obrazek

niestety najbardziej nieszanowany więc nie będę załączac fotki z pracującymi mięśniami

ale opis owszem jest:

FunkcjeZwiększenie siły górnych i dolnych konczyn oraz pasa biodrowego. poprawa ruchomości stawów, poprawa ogólnej kondycji. Wzmaocnienie układu oddechowego i poprawa krążenia krwi.

Instrukcja: złap rękoma uchwyty drążków, postaw stopy na pedałach i trzymając drążki wpraw w ruch pedały poruszajac naprzemiennie nogami i rękoma

Uwaga; na urządzeniu może przebywac tylko jedna osoba. Uważnie nalezy wchodzić na przyrząd, zawsze podtrzymując sie drążków. Osoby starsze i z chorobami serca powinny przed ćwiczeniami zasięgnąć porady lekarza. dzieci ponbiżej 14 rż moga korzystać z urządzenia wyłącznie pod opieką osób dorosłych
Awatar użytkownika
WOMAN IN BLACK
Moderatorzy globalni
Moderatorzy globalni
Posty: 453
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:49

Re: siłownie zewnętrtzne

Post autor: WOMAN IN BLACK » 24 kwie 2013, 22:44

Fajnie że są miejsca z których można skorzystać- na powietrzu, bez opłat, bez prowizji- bez haczyków :P
małymi kroczkami do wielkiego sukcesu!
Awatar użytkownika
mala
Posty: 262
Rejestracja: 13 lis 2012, 19:49

Re: siłownie zewnętrtzne

Post autor: mala » 18 cze 2013, 23:16

znalazłam jeszcze Piechura- fajnie robi na nogi ;p
KamilZieba
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2015, 12:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: siłownie zewnętrtzne

Post autor: KamilZieba » 27 lut 2015, 13:14

W sumie bardzo dobry pomysł z tymi zewnętrznymi siłowniami. Zawsze łączę ćwiczenia na takiej "siłowni" z treningiem biegowym. Mam we Wrocku taką trasę, że zawsze zahaczam o park Grabiszyński i po jednostajnym biegu zabieram się za przyrządy. Rozgrzewam wszystkie strategiczne mięśnie i biegnę dalej. Rewelacyjna sprawa!
ODPOWIEDZ