Dieta Kefirowa

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Dieta Kefirowa

Post autor: admin » 28 lut 2014, 9:24

Może dieta każdego produktu ;)? chętnie przeczytam coś więcej o niej.
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Kefirowa

Post autor: Natalia9568 » 05 mar 2014, 13:47

Szkoda, że nie ma diety czekolady :P
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Kefirowa

Post autor: Natalia9568 » 05 mar 2014, 13:48

Jedną z bardziej znanych sposobów oczyszczania organizmu jest dieta kefirowa. Zdobyła ona wielu fanów dzięki swojej skuteczności. Jednak, by przyniosła pożądane efekty, należy ją właściwie stosować i przestrzegać wszystkich wskazań. Tak więc jest ona przeznaczona dla osób o silnej woli i zdeterminowanych.

Cała dieta opiera się na bazie kefiru. Przez cały okres jej stosowania pijemy jego duże ilości, ale w takiej dawce, która zaspokoi nasz głód. Dlatego w tym przypadku myślenie "im mniej, tym lepiej" jest błędne. Powoli zmniejszamy ilości spożywanych posiłków, wypierając je właśnie kefirem. Z początku dobrym sposobem jest w jednym dniu spożywanie chudego twarogu, a w kolejny wyłącznie picie kefiru przez 2 dni. Potem z kolei do diety stopniowo wprowadzamy warzywa gotowane lub surowe, a ostatniego dnia mięso gotowane.

Warto zwrócić uwagę na to, by z początku wielkości posiłków były zmniejszane, a potem delikatnie zwiększane.

Drugi sposób jest nieco inny, lecz równie skuteczny. Każdego dnia spożywa się inne danie, ale bazę stanowi oczywiście kefir. Czyli możemy w I dniu zjeść ziemniaki z kefirem, w II ugotowanego kurczaka z kefirem, a następnie warzywa lub owoce z kefirem.

Ta metoda może być stosowana przez 5 dni, przy czym należy pamiętać, że w IV dniu spożywa się wyłącznie kefir, a w ostatni dzień wodę mineralną. Ma ona za zadanie oczyścić organizm.

Dieta ta nie może być stosowana częściej niż co 2 miesiące, ponieważ jej działania mogą być niekorzystne. Również zabronione jest ciągłe picie samego kefiru, gdyż skutkuje to wyniszczeniem i zmniejszeniem odporności. Ponadto bardzo ważne jest to, by do jadłospisu dodawać nowe produkty, które zapobiegną efektowi jojo.

By ten plan żywieniowy nie stał się zbyt monotonny, kefir może zastąpić smakowa maślanka lub napój mleczny. Zsiadłe mleko, czy jogurt naturalny, to świetna alternatywa dla kefiru. Wszystkie one mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.
ODPOWIEDZ