Dieta Przy wrzodach żołądka

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Dieta Przy wrzodach żołądka

Post autor: admin » 28 lut 2014, 9:53

konkrety wkrótce
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Przy wrzodach żołądka

Post autor: Natalia9568 » 13 mar 2014, 14:25

Ta przypadłość coraz to częściej dotyka także i młodych ludzi. Nabawić się ich mogą osoby aktywne zawodowo, które nieregularnie spożywają posiłki, mało śpią, żyją w nieustannym stresie. Głównym i podstawowym objawem wrzodów żołądka jest zgaga, a także kwaśne odbijanie po każdym posiłku. Osoby czujące bóle po jedzeniu w okolicach żołądka, mające zaparcia, nudności również winne przebadać się, czy aby nie dokucza im ta dolegliwość.

Lecząc tą chorobę najistotniejszą rolę odgrywa lekkostrawna dieta. Posiłki nie powinny obciążać żołądka, a także nie mogą podrażniać jego ścian. Dolegliwości powiązane z wrzodami żołądka najlepiej łagodzi sok z surowych ziemniaków. Przed ich zastosowaniem upewnijmy się, że pochodzą z uprawy, gdzie nie stosuje się żadnych pestycydów, nawozów.

Ziemniaki obieramy i wyciskamy z nich sok. Do tego najlepiej jest użyć sokowirówki. Wyciśnięty sok pijemy 3 razy dziennie najlepiej w porcjach 2-3 łyżek stołowych przed posiłkami. Sok ten możemy również zastąpić wywarem z łupin. W tym drugim przypadku smak jest o wiele lepszy, a właściwości są niemal identyczne. By przygotować łupiny dokładnie szorujemy 2 kg ziemniaków. Gotujemy je w mundurkach. Gdy są już gotowe – obieramy je z łupin. Tak przygotowane skórki gotujemy przez kolejne 20 minut w tej samej wodzie. Napar odcedzamy i spożywamy w ilości jednej filiżanki rano (przed posiłkiem), drugą w południe, a trzecią przed snem.

Osoby chore na wrzody żołądka muszą unikać przede wszystkim tłustego mięsa, wywarów mięsno-warzywnych, tłuszczów zwierzęcych, napojów, które są bardzo zimne lub zbyt gorące, potraw ostrych i smażonych, mocnej kawy, alkoholów, a także i herbaty.

Osoby cierpiące na tą dolegliwość powinny spożywać mleko i jego przetwory (zupy mleczne, śmietana, twarożek, itp.), puree ziemniaczane, jajka na miękko, omlety smażone bez tłuszczu, jajecznice, duszone chude mięso, makaron, ryby gotowane na parze, kaszę, sucharki, ryż, galaretki owocowe, budynie, kisiele, przeciery z gotowanych owoców, a także i gotowane warzywa.
ODPOWIEDZ