Dieta Wegetariańska

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Dieta Wegetariańska

Post autor: admin » 28 lut 2014, 10:11

Jeść nie jeść mięsa...trendy są na anty a jak wy uważacie ?
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Wegetariańska

Post autor: Natalia9568 » 17 mar 2014, 14:00

Trendy to jednak nie wszystko, najważniejsze jest zdrowie. Ten program żywieniowy całkowicie eliminuje z codziennego repertuaru mięso, czy ryby. Wiele osób, które uważa, iż w ten sposób naszemu organizmu nie będzie dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych mówimy, iż tak nie będzie. Białka zwierzęce zostaną odpowiednio zastąpione.

Budując swój harmonogram żywieniowy, według założeń diety wegetariańskiej, powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać jedynie najbardziej wartościowe produkty. Ma to wypełnić pustkę, która pozostanie po braku spożywania mięsa, czy ryb. Mięso w naszej diecie zostanie zastąpione przez produkty bogate w białko, żelazo, witaminy z grupy B12. Warto jest także stawiać na te składniki, które są bogate w kwas foliowy, wapń i cynk. Źródłem białka w tejże diecie będzie wszelkiego rodzaju nabiał. Ogromną rolę odgrywają tutaj także rośliny strączkowe jak soczewica, groch, bób, soja, czy fasola. Witaminy B12 dostarczą ci produkty mleczne, a także jaja. Cynku należy szukać w roślinach strączkowych, produktach mlecznych, ziarnach, orzechach. Kwasu foliowego dostarczą Ci owoce, zielone warzywa liściaste, fasola, a także orzeszki ziemne. Na koniec należy pamiętać także o żelazie. Znajdziesz go w warzywach, a przede wszystkim brukselce, brokułach, sałacie, natce pietruszki, fasoli oraz w produktach zbożowych, owocach.

W diecie wegetariańskiej najważniejsze jest, by pamiętać o dostarczeniu organizmowi tych składników, które są zawarte w mięsie zwierzęcym, jak i też w rybach. Kuracja będzie najskuteczniejsza wtedy, gdy ograniczymy spożycie soli i cukru. Nie korzystaj również z produktów wysoko przetworzonych. Warto jest wzbogacić swą dietę o błonnik, który znajdziesz w makaronach, ziemniakach, chlebie, kaszy. Należy także pamiętać o codziennym dostarczaniu wapnia, który znajdziesz w produktach mlecznych, warzywach liściastych, orzechach, pestkach słonecznika.

Stosując dietę wegetariańską zmniejszasz ryzyko wystąpienia miażdżycy, próchnicy zębów, zaparć, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, otyłości… Niestety stosowanie diety wegetariańskiej może także przynieść zwiększone ryzyko wystąpienia chorób takich jak zaburzenia miesiączkowania, osteoporoza, niedokrwistość, biegunki, zaburzenia neurologiczne, niedorozwój fizyczny, niedorozwój psychiczny, niedożywienie, krzywica.

Osoby będące wegetarianami po dłuższym czasie stosowania tejże kuracji są dużo bardziej zdrowe, energiczne. Dla lepszego efektu pamiętaj również o nienadużywaniu alkoholu, papierosów, a także innych szkodliwych używek. Trudno jest z nich zrezygnować, toteż rób to stopniowo, aż do całkowitego zaprzestania ich stosowania.

Jak myślicie, warto narażać się na skutki uboczne stosując te zasady żywieniowe, czy może lepiej odpuścić?

Zapraszam do dyskusji.
ODPOWIEDZ