Dieta Paleolityczna

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Dieta Paleolityczna

Post autor: admin » 28 lut 2014, 10:30

Brzmi nazwa jak z Parku Jurajskiego :D , ale nie bierzcie moich komentarzy pod uwagę
Awatar użytkownika
Natalia9568
V.I.P
V.I.P
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:31

Re: Dieta Paleolityczna

Post autor: Natalia9568 » 17 mar 2014, 14:30

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się właśnie ta dieta, zwana inaczej dietą jaskiniowca lub też dietą epoki kamienia łupanego. Unikatowość paleodiety polega głównie na tym, że człowiek jest do niej przystosowany genetycznie. Odżywianie naszych przodków paleotycznych powodowało, iż nie znali oni problemów takich jak otyłość czy też choroby serca, które są powszechne w obecnych czasach.

Nasi przodkowie, w przeciwieństwie do nas, nie uprawiali roli, nie hodowali zwierząt a przede wszystkim nie przetwarzali żywności, co powodowało że ich dieta była o wiele bardziej korzystna dla zdrowia. Dieta paleo ma ograniczyć spożywanie tłuszczy, co nie oznacza, że jest dietą beztłuszczową, jednak nie dopuszcza do naszego organizmu tzw. „złego tłuszczu” a jedynie dostarcza tłuszczów dobrych, zawartych np. w rybach. Dieta ogranicza także ilość węglowodanów, jak również zawiera dużo niskotłuszczowego białka, które ułatwia utrzymanie dobrej wagi. Głównym założeniem paleodiety jest wyeliminowanie z naszych posiłków zdobyczy cywilizacji rolniczej przede wszystkim roślin strączkowych, zbóż, nabiału, ziemniaków a także soli czy pieprzu. Zalecane jest natomiast włączenie do codziennej diety chudego mięsa, świeżych owoców i warzyw, a także owoców morza.

Warto pamiętać, że dieta paleo to sposób życia a nie doraźna dieta odchudzająca. W związku z tym powinniśmy włączyć do naszego codziennego planu trochę ruchu, szczególnie tego na świeżym powietrzu np. bieganie czy spacery. Zwolennicy paleodiety podkreślają, że właśnie tak robili nasi przodkowie i niepotrzebne były siłownie czy specjalne ćwiczenia fitness.
Awatar użytkownika
Vitalife
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2018, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta Paleolityczna

Post autor: Vitalife » 05 wrz 2018, 14:56

Czy to to samo co dieta paleo? :D
ODPOWIEDZ