Ułożenie diety

errolpl
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2014, 13:51

Ułożenie diety

Post autor: errolpl » 24 mar 2014, 13:53

Witam,
czy jakbym podał swój szczegółowy rozkład dnia, to jak pracuję, jak się odżywiam, jak ćwiczę, ile ważę i czego oczekuję, to czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i ułożyć dietę specjalnie dopasowaną dla mnie, a nie tylko taką wziętą z internetu? Czy też mam udać się do dietetyka?
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Re: Ułożenie diety

Post autor: admin » 26 mar 2014, 22:56

W najbliższych dniach pojawi się na stałe taka możliwość i zostanie podana odpowiednia informacja oraz udostępniony kontakt na forum do komunikacji z osobą kompetentną w tych sprawach. Planowany jest również czat w późniejszym okresie i dyżury w ustalonych dniach.
errolpl
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2014, 13:51

Re: Ułożenie diety

Post autor: errolpl » 29 mar 2014, 17:29

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie czekam, aż pojawi się specjalista.
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:03

Re: Ułożenie diety

Post autor: IwonaSz » 31 mar 2014, 16:08

Witam, jestem specjalistką w zakresie żywienia człowieka i dietetyki. Administrator forum zaprosił mnie do współpracy w tym właśnie zakresie.
Będę uczestniczyć w dyskusjach na forum.
Podaję też kontakt mailowy dietetykforumdieta@wp.pl
errolpl
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2014, 13:51

Re: Ułożenie diety

Post autor: errolpl » 01 kwie 2014, 13:26

Witam Pani Iwono,
przede wszystkim chciałbym podziękować za znalezienie czasu i za chęć pomocy anonimowym internautom. To wiele znaczy.

Zacznę może od tego, jakie efekty chciałbym uzyskać po zastosowaniu diety. Otóż przede wszystkim chciałbym schudnąć w pasie. Mam 26 lat, 170 cm wzrostu, ważę 79 kg a w pasie mam 93 cm. Od zawsze, odkąd pamiętam, miałem "oponę", zamiast brzucha, nigdy nie byłem szczupły. Od stycznia jednak przeszedłem na dietę polegającą na tym, że jem mniej, jem zdrowiej i przede wszystkim wyzbyłem się wszelakich słodyczy oraz fast-foodów (chociaż domowe obiady zostały w moim menu, a cukrów nie jestem w stanie wyzbyć się całkowicie, bo są prawie wszędzie). Trochę schudłem, to fakt, ale mija czwarty miesiąc a oponka dalej jest. Również od stycznia regularnie chodzę na siłownię, co 2-3 dni, wykonując plan 3-dniowy na wszystkie główne grupy mięśni. Tutaj wspomnę tylko, że nie jestem w stanie robić brzuszków, ponieważ najprawdopodobniej mam dyskopatię i przy zginaniu strasznie bolą mnie lędźwie (jestem w trakcie leczenia).
Co do diety, chciałbym znaleźć coś, co całkowicie zaspokoiło by mój wiecznie głodny żołądek, który uwielbia ciężkostrawne i ostre posiłki. Jestem w stanie całkowicie przestawić się na coś innego, wedle potrzeb, jednak nie chciałbym odczuwać co chwilę głodu. Dodam również, że z uwagi na mój bardzo nieregularny, zmianowy tryb pracy (zarówno dniówki jak i nocki) nie jestem w stanie zawsze zjeść czegoś o określonej godzinie. Tym bardziej nie mam czasu na przygotowanie sobie takiego posiłku i liczę na to, że znajdą się posiłki bardzo szybkie w przygotowaniu, a najlepiej gotowe do spożycia już po kupieniu.
Swego czasu kupiłem sobie "Odchudzającą książkę kucharską" M. Bardadyna, ale nie mam kiedy przygotować tych wszystkich dań.
Zapewne prosząc o ułożenie diety specjalnie dla mnie i z uwzględnieniem powyższych, proszę o bardzo dużo. Jednak mam nadzieję, że pomoże mi Pani i zmotywuje do tego, abym w końcu zrzucił brzuch i wyglądał normalnie.
Pozdrawiam
Karol
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:03

Re: Ułożenie diety

Post autor: IwonaSz » 01 kwie 2014, 22:10

Witam Karolu,
Myślę, że będzie przyjemniej jeśli będziemy się do siebie zwracali po imieniu :-)
Przed udzieleniem jakiejkolwiek porady niezbędne jest dokładne poznanie Twojego stylu życia i sposobu żywienia. Widzę, że poczyniłeś już znaczące kroki w celu osiągnięcia rezultatu. Cieszę się, że wybierasz drogę: aktywność fizyczna + ograniczenia dietetyczne. Połączenie tych czynników daje zdecydowanie lepsze efekty niż każde z osobna. Cieszę się, że chodzisz na siłownię i wytrwałeś od stycznia. Mam nadzieję, że kwestia rodzaju wykonywanych ćwiczeń została ustalona z osobą kompetentną. Co do sposobu żywienia to eliminacja słodyczy i Fast-foodów to podstawa. Jeżeli się udało – gratulacje. Teraz potrzebna jest systematyczność i cierpliwość. Piszesz, że widać pierwsze efekty, jednak najtrudniej pozbyć się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Dlatego powtarzam jeszcze raz – cierpliwość i systematyczność. Należałby się teraz zająć analizą sposobu żywienia, Bardzo ważne co jesz na co dzień po odrzuceniu słodyczy i Fast-food, w jakich ilościach, proporcjach i o jakich porach. Najlepiej na bieżąco spisać wszystko co się je i pije prze kilka kolejnych dni– jest to metoda uciążliwa, ale dokładna. Analiza bieżącego notowania pozwoli wyciągnąć więcej wniosków i przejść do ułożenia indywidualnej diety.
errolpl
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2014, 13:51

Re: Ułożenie diety

Post autor: errolpl » 01 kwie 2014, 23:44

Rozumiem, co mam zrobić :) może i będzie to uciążliwe, ale to faktycznie chyba jedyny sposób, żeby zapamiętać, co się je. Na podstawie ów listy będzie można przeprowadzić analizę i sporządzić dietę, mam rację?
Dziękuję za odpowiedź Iwono i odezwę się za jakiś czas :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:03

Re: Ułożenie diety

Post autor: IwonaSz » 02 kwie 2014, 15:25

Zachęcam do odezwania się na mail, który podałam wyżej. Podam instrukcję, w jaki sposób sporządzić bieżące notowanie, ale od razu napiszę, że należy spisać nie tylko to co, ale w jakich ilościach się spożywa. Poznanie przybliżonego składu posiłków jest bardzo ważne. Musimy wiedzieć co korygować.
masterwebss
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2013, 0:28

Dietetyk Warszawa

Post autor: masterwebss » 09 kwie 2014, 16:39

Szukam dobrego dietetyka z Warszawy ?
Mianowicie chodzi Mi o to aby przygotować mój organizm do wysiłku (siłownia, przyrost masy). Będę zaczynał ćwiczyć, ale chce dobrać dietę. Znacie jakiś dietetyków z Warszawy ?
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:03

Re: Ułożenie diety

Post autor: IwonaSz » 19 maja 2015, 20:58

jeśli nadal jest ktoś zainteresowany kontaktem z dietetykiem z Warszawy do proszę o kontakt na maila dietetykforumdieta@wp.pl , uruchomię kontakty
ODPOWIEDZ