Kwasy Omega 3

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Kwasy Omega 3

Post autor: admin » 26 lis 2014, 20:33

Temat poświęcony jest kwasom omega 3 . Począwszy od tego jakie firmy są godne uwagi w zależności od zasobów finansowych, a także wasze opinie, zdania fachowców, sprawy ekologii, marketing .

Zależy nam na obiektywnych wypowiedziach, a nie osobach w danym momencie czerpiących korzyści finansowe z sprzedaży produktu i chcących napędzić producentom więcej klientów.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Re: Kwasy Omega 3

Post autor: admin » 26 lis 2014, 21:12

Zacznę od siebie natknąłem się na produkt OmegaMarine Fortex + ( Pharmatech AS w Norwegii), który powstaje w Norwegii według najwyższych norm . Zawiera bardzo wysoką dawkę omega-3 ( DHA / EPA ) w porównaniu do innych produktów. Pytanie brzmi jakich ? i czy na bank najwyższą. 156 mg EPA i 108 mg DHA . Jest informacja, że to pokrywa dzienne zapotrzebowanie na omega-3 w celu wspierania serca. Cena MOIM ZDANIEM przyzwoita, bo ok 30 zł przy zadeklarowaniu się na plan 12 miesięczny .

Kwasy te pozyskiwane są z świeżego łososia norweskiego. Firma posiada odpowiednie certyfikaty.

Skład KWASÓW OMEGA-3 TEJ FIRMY Z strony dystrybutora

OmegaMarine Forte+

Suplement diety
60 kapsułek
60% oleju rybiego 33/22 EE i 40% oleju z łososia
2 kapsułki zawierają 700,2 mg oleju, w tym:
Składnik Zawartość w
2 kapsułkach ZDS%*
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe:

**
* Omega-3 330 mg
DHA 108 mg
DPA 36 mg
EPA 156 mg
inne kwasy omega-3 30 mg
* Omega-6 29 mg

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe:

**
* Omega-7 46 mg
* Omega-9 118 mg
Witamina D3 (cholekalcyferol):
Witamina D3 (cholekalcyferol) 5 μg 100

* % realizacji Zalecanego Dziennego Spożycia
** brak ustalonego ZDS
Skład: olej rybi, olej z łososia, żelatyna, glicerol (składniki osłonki kapsułki), witamina D3 (cholekalcyferol).
Zastosowanie: produkt ma na celu uzupełnianie codziennej diety w kwasy omega oraz witaminę D3.
Sposób zażycia: dwie kapsułki dziennie.
Zawartość: 31,8 g (60 kapsułek po 530mg)
Uwaga: suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie podawać dzieciom do lat 3 ze względu na możliwość udławienia. Polecany dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia.


KORZYŚCI I INFORMACJE ZDROWOTNE MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE DYSTRYBUTORA PRODUKTU.

Moje pytania:

1) Jakie jest wasze podejście do kwasów omega-3
2) Czy kupujecie kwasy omega -3
3) Na co zwracacie uwagę przy zakupie kwasów omega-3
4) Czy ten produkt faktycznie ma wysokie wskaźniki w porównaniu do kupowanych przez Was ? Możecie nazwę , producenta, skład bez linków, ponieważ będą usuwane, aby z forum nie zrobił się śmietnik dla pozycjonerów własnych witryn.
5) Czy uważacie , że to machina marketingowa napędzająca sprzedaż czy też jesteście przekonani o korzyściach płynących z zażywania kwasów omega-3
6) Czy interesujecie się aspektem ekologicznym produkcji kwasów omega-3 ? Spotkałem się z programem, który pokazał, że źródła dostaw tranu nie pochodzą z norweskich łososi, lecz sprowadzano wyciąg z ryb południowoamerykańskich ( nie zawsze świeżych). Odpady trafiały na pobliskie plaże lub wyrzucane są wprost do morza. W pewnej fabryce fetor był tak ogromny, że zatruwał życie mieszkańcom w odległości kilku kilometrów .
7) Jaką kwotę uważacie za optymalną za kwasy omega-3 ?


Możecie poruszyć własne wątki dyskusji lub zaproponować pytania, które dodam do powyższych. Nie jest obowiązkowe odpowiadanie na każde z nich . Krytykując lub zamieszczając swoją wypowiedź proszę pamiętać o regulaminie forum i przede wszystkim o tym, żeby umieć się zachować . Liczą się konstruktywne wypowiedzi, a nie najeżdżanie na siebie.
Awatar użytkownika
IwonaSz
Dietetyk
Dietetyk
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2014, 22:03

Re: Kwasy Omega 3

Post autor: IwonaSz » 03 gru 2014, 22:41

polecam olej lniany jako źródło omega-3. przechowuje się go w ciemnej butelce, lodówce, bez dostępu światła.

należy pamiętać, że jeżeli będzie się spożywać kwasy tłuszczowe, to jest to zdrowa, ale dodatkowa porcja tłuszczu dla organizmu. dlatego należy ograniczyć spożycie tłuszczy zwierzęcych na rzecz nienasyconych kwasów tłuszczowych. inaczej mówiąc, niezdrowy sposób żywienia wzbogacony o np omega 3 nie przyniesie korzystnych efektów. pamiętajcie o tym
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 397
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:04

Re: Kwasy Omega 3

Post autor: admin » 07 gru 2014, 7:28

Czy są jednoznaczne badania wskazujące, że zażywanie suplementów kwasów omega w odpowiednich proporcjach pozwala zmniejszyć ryzyko zawału serca lub wyprowadzić z innych dolegliwości takich jak alergie i inne problemy zdrowotne przy zachowaniu odpowiedniej diety oraz zalecanych dawek. Mam na myśli tylko dietę i suplement firmy X .

Znam badania. które świadczą na korzyść, jak i takie, które temu przeczą - gdzie jest prawda - zapewne w niuansach typu prawie robi różnicę...

Czy takie produkty powinny być sprzedawane w systemie MLM dla wujka, babci, itp. bez odpowiedniej wiedzy medycznej na podstawie prezentacji " uwierz w produkt" - on sam się obroni albo niech wezmą jeden na próbę.

Czy dietetyk powinien lub lekarz może polecać taki produkt jedynej firmy X ? - też jest człowiekiem i może zostać zmanipulowany albo skuszony wizją korzyści majątkowych , a sprzedano mu ideę ?

Jakie organizacje międzynarodowe należy uwzględniać przy stosowaniu suplementacji - mam na myśli rekomendacje np. organizacja X sprawdziła, że zażywanie ziół poprawia trawienie, ale tylko w takich, a takich dawkach ? I ta organizacja oraz sposób jej działania, a także osoby w niej zasiadające nie budzą wątpliwości czy działają etycznie
Awatar użytkownika
JoasiaMarczyk
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2018, 2:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwasy Omega 3

Post autor: JoasiaMarczyk » 30 maja 2018, 14:27

Ja uważam, że zawsze warto stosować kwasy omega 3, ale dobrze jest skonsultować ich dawkę czy wybór z lekarzem bądź dietetykiem.

Czytałam sporo na temat różnych suplementów z omega 3, sama stosuję jeden wybrany, z polecenia.

Ceny omega 3 są różne, przeróżne i to może trochę dziwić, ale z tego co wiem, w dużej mierze różnice biorą się z tego skąd pozyskiwany jest olej rybi (z jakich ryb i gdzie łowionych).
Uśmiechnij się! :)
ODPOWIEDZ