Dieta przeciw przeziębieniom

Doktor
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:38

Dieta przeciw przeziębieniom

Post autor: Doktor » 20 sty 2016, 20:42

Często dopada nas przeziębienie, lecz większość z nas połyka wielkie ilości tabletek, które to niby uodparniają nas na ujemne temperatury. Mało, kto wie, że wystarczy wzbogacić naszą dietę o witaminę C oraz cynk a zima nie będzie już taka straszna dla naszego organizmu.

Okres wiosenno – zimowy jest najbardziej niebezpieczny dla naszego organizmu i może położyć nawet najsilniejszego do łóżka natomiast szczepionki nie dają żadnego zabezpieczenia przed katarem czy też przeziębieniem a łykanie tabletek lub innych suplementów bardzo obciąża naszą wątrobę. Dlatego należy zaopatrzyć nasz organizm w potrzebne witaminy naturalnymi sposobami poprzez dobranie odpowiedniej diety, wysypianie się, częste spacery.

Jak już wiadomo najlepszym źródłem witaminy C są owoce i warzywa, nać pietruszki, kiwi, papryka oraz cytrusy. Należy pamiętać o spożywaniu surowych owoców i warzyw gdyż witamina C jest krótkotrwała, co oznacza, że podczas gotowania ulegnie szybkiemu ulotnieniu się, a nasza potrawa będzie uboga w mikroelementy.
anetkad
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2016, 17:39

Re: Dieta przeciw przeziębieniom

Post autor: anetkad » 30 sty 2016, 17:43

Witaminy w tabletkach nie mają jakiegoś szkodliwego działania na wątrobę bez przesady już, tylko nie pomagają za bardzo, bo zwykle oparte są na taniej produkcji, więc w rezultacie słabo się przyswajają. Lepiej jeść owoce to jest to prawdą. Cytrynę także polecam :)
ODPOWIEDZ