Dieta Monotematyczna

marcelinka
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 12:35

Dieta Monotematyczna

Post autor: marcelinka » 23 maja 2018, 12:52

Postanowiłam poruszyć ten temat, gdyż widziałam , jak moja kumpela doprowadziła się do stanu niebezpiecznego ,
jej dieta polegała na jedzeniu tylko owoców ... skończyło się na leczenu szpitalnym . Stosowanie diet monotematycznych zaburza gospodarkę kwasowo-zasadową, rozregulowuje pracę hormonów i upośledza funkcje układu odpornościowego. Badania udowodniły też, że są to najbardziej skrajne diety powodujące szkodę dla organizmu. Są niezbilansowane, monotematyczne, dominuje w nich jeden główny składnik przez co nie zapewniają kompletu witamin szczególnie tych rozpuszczalnych w tłuszczach. Mogą również uszkadzać nerki oraz doprowadzić do wtórnej nadczynności przytarczycy ( dieta wysokobiałkowa ). Zaburzone funkcjonowanie organizmu ma również wpływ na stężenie lipidów i glukozy we krwi.
Pozytywny aspekt zastosowania diety monotematycznej jest w przypadku alergii. Polega na spożywaniu przez określony czas tych samych produktów, w celu wykrycia czynnika alergennego.

Więc dziewczyny odchudzajcie się mądrze!
Awatar użytkownika
JoasiaMarczyk
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2018, 2:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dieta Monotematyczna

Post autor: JoasiaMarczyk » 30 maja 2018, 14:42

to prawda, zgadzam się z każdym słowem tej wypowiedzi. Dietę trzeba odpowiednio zbilansować, nie można wywalać któregoś ze składników diety w 100%. Jedzenie samych owoców jest fajne przez jakiś czas, tak jak jedzenie samych warzyw czy samego białka czy samych węgli. W pewnym momencie zaczyna bardzo brakować innych składników, aż chce się sięgnąć po coś, czego nie jadło się przez dłuższy czas. A efekty zdrowotne mogą być naprawdę bardzo przykre, jak opisuje koleżanka.

Odchudzać trzeba się z głową.
Uśmiechnij się! :)
konEWKA
Posty: 50
Rejestracja: 15 lip 2018, 17:48

Re: Dieta Monotematyczna

Post autor: konEWKA » 15 sie 2018, 18:20

zgadzam się ze dieta monotematyczna może doprowadzić do objawów o których piszesz. Zamiast diet lepiej stosować zbilansowane odżywianie, fakt efekty nie przyjdą tu i teraz na już ale jak już będą to będą długotrwałe i nie odbije się to na naszym zdrowiu
ODPOWIEDZ